Aranżacja łazienki

Szukamy pomysłu na łazienkę

Jeżeli przy wykończeniu, możemy sobie pozwolić na prawdziwą aranżację łazienki, jak z prawdziwego katalogu wystrojów mieszkań i katalogu meblowego, czemu tego nie zrobić?

hydraulik
Za najpiękniejszą łazienką stoi brudna robota, tą wykonują fachowcy np. hydraulicy z awarie.wroclaw.pl. Dobry hydraulik kosztuje, ale jednocześnie daje gwarancję na wieloletnie użytkowanie łazienki.

 

To coś wspaniałego mieć wystrój w określonym stylu, który będzie cieszył nie tylko oko, ale i również ducha. Nie powinniśmy zapominać, że łazienka jest tak samo miejscem relaksu jak salon czy jadalnia. Tu też możemy naprawdę odpocząć tylko, że sami, odrywając się od całej rodziny i codziennego zgiełku. 

Jeżeli chcemy podążać za modą, powinniśmy wybrać aranżację marynistyczną. Jest ona nie tylko uniwersalna dla tego miejsca, ale także w ostatnich czasach bardzo modna. Nie powinna nam się kojarzyć jedynie z granatowo – białymi paskami i statkami. Pomieszczenie stylizowane na marynistyczne może być naprawdę bardzo piękne. Przy takim wystroju szczególnie ważne są wszelkiego rodzaju akcesoria łazienkowe (np ścianki prysznicowe). Powinny one znajdować się jak najbliżej motywu morza i podróży i komponować się z całym otoczeniem. Powinniśmy wybrać ręczniki w kolorze morskim, wieszaki i akcesoria nawiązujące do motywu pokładu statku. Zwróćmy uwagę również na kolory.

Kolor

Kolor ma znaczenie. Jak powinna w takim razie wyglądać nasza łazienka?

Szafki łazienkowe powinny wyglądać na lekko stare, odwoływać się do kolorów takich jak biel, błękit czy żółć. Skomponujmy wszystko tak jakby wyglądało na pokładzie statku, a wokół naszego Lutra stwórzmy aurę naszej prywatnej kajuty.

Podstawowym elementem, który nada temu miejscu wiele magii i ostatecznie udowodni, że jest to styl marynistyczny, są płytki łazienkowe. Gdy dobierzemy ich odpowiedni wzór i kolor stworzymy nie tylko piękny wystrój, ale i miejsce w pewnym sensie baśniowe. Płytki przypominające brzeg morza, piaszczysta plażę lub morskie fale to uwiecznienie i wisienka na torcie dla naszej łazienki w tym stylu. Do własnego wyboru pozostaje nam czy wybierzemy prysznic czy wannę. Kabina będzie mniej komponowała się z tym miejscem, jednak jest praktyczna i oszczędna. Pamiętajmy że istotne są w tym wypadku także panele prysznicowe. Lepsza jest jednak wanna narożna. Leżąc w niej poczujemy się jak na prawdziwej plaży lub pokładzie statku. A motyw statku, namalowany za naszymi plecami, doda jeszcze większego smaku.