Długi film transportowych

W okresie epidemii koronawirusa pomyślałem, że napiszę o problemie niewypłacalności firm transportowych oraz o trudnym temacie jaki jest rosnące zadłużenie najmniej rentownych firm transportowych.

Branża transportowa jest bardzo specyficzna, zwłaszcza jeżeli chodzi niejednokrotnie o terminowe płatności, a nawet wciąż bankrutujące firmy które niestety były zmuszone zamknąć swoją działalność.

Oczywiście długi firm transportowych nie są czymś dziwnym przy powyższym założeniu, często musimy czekać miesiącami na to jak taki podmiot rozliczy się z nami, w wielu przypadkach obawiamy się iż może nigdy do tego nie dojść. Dlatego bardzo ważną kwestią a raczej zagadnieniem jest to, nawiązujące do sposobu nijako metody egzekwowania od takich firm adekwatnych do tego zobowiązań. Pewnie, że do przysłowiowej gry powinien wkroczyć komornik Paweł Bobek zwłaszcza jeżeli żadna ugoda nie przynosi jakiegokolwiek efektu, mało tego to właśnie on ma wszelkie podstawy by podjąć się zadania odzyskania naszych pieniędzy.

Firmy przeprowadzkowe mają trudny czas, ale my damy sobie radę – mówi właściciel firmy Metrans z Wrocławia.

Chociażby tych z nieopłaconych w terminie faktur, rat leasingowych czy innych jakie niestety systematycznie narażają nas na straty. Jednym z pierwszych kroków niech pozostanie więc konieczność zgłoszenia się do kogoś, kto pomoże nam w stworzeniu pozwu oraz prowadzenia całej sprawy aż do momentu wydania nakazu zapłaty. Dzięki niemu komornik będzie miał nie tylko możliwość rozpoczęcia swoich działań, ale co za tym idzie nic nie stanie na przeszkodzie aby mógł zrealizować taki a nie inny cel.

Szukasz sposobu na egzekwowanie długów od firmy transportowej?

Pamiętajmy iż powyższy sposób, i jednocześnie metoda to nie najbardziej konkretne rozwiązanie ale słuszne, właśnie komornik ma znacznie większe oraz wręcz nieograniczone prawnie możliwości aby egzekwować długi od firm transportowych. Dlatego zachęca się do tego, aby zgłosić się do niego ewentualnie wraz z firmą która zajmuje się prowadzeniem naszej sprawy na etapie powództwa sądowego niemal natychmiast przekazać mu oraz udostępnić nakaz zapłaty. Pozwoli to nie tylko na dużo szybsze, ale i sprawniejsze działanie zwłaszcza gdy idzie o tempo lub czas w aspekcie chociażby zabezpieczenia majątku takiej firmy a nawet zlicytowaniu go gdy zajdzie taka konieczność.

Ostatecznością jest korzystanie z komornika i zdobycie pieniędzy z licytacji komorniczej.