Firmy transportowe

W Warszawie znajduje się więcej firm transportowych, niż w jakimkolwiek innym mieście. Gdzieś słyszałem, że we Wrocławiu jest o połowę mniej firm przeprowadzkowych.

Nasza stolica ma bowiem najwięcej mieszkańców i stąd też największe zapotrzebowanie na firmy transportowe w tej metropolii. Firmy transportowe w Warszawie możemy podzielić na kilka typów. Z jednej strony będą to firmy, które zajmują się transportem towarów towarów spożywczych, sprzętu rtv, agd i pozostałych towarów. Z drugiej strony bardzo istotne są firmy zajmujące się komunikacją miejską. Dzięki nim Warszawiacy mają możliwość codziennego dostania się do pracy na drugim końcu miasta na czas. Kolejną grupą są niewielkie prywatne firmy zajmujące się przeprowadzkami, transportem mebli, przewozem zakupionego sprzętu agd itp. Istnieją również przedsiębiorstwa transportowe w Warszawie, które zajmują się transportem osób prywatnym są to innymi słowy firmy taksówkowe.

Jeżeli chodzi o firmy transportowe Warszawa stawia głównie na transport towarów oraz na transport miejski. Obecnie stale rozbudowywane jest Warszawskie metro. Stale i cyklicznie wymieniane, lub remontowane są warszawskie autobusy. Także firmy transportowe w stolicy, które zajmują się komunikacją miejską stale podnoszą swoje standardy obsługi. Dzisiaj jest możliwe kupowanie biletów za pomocą automatów znajdujących się w autobusach, a nawet zakup biletów za pomocą smartfonów. Dzięki czemu Warszawiacy w razie braku kiosku, lub nawet braku drobnych, mają możliwość kupna biletów.