Kiedy należy wezwać hydraulika

Wiele napraw instalacji wodno-kanalizacyjnych można wykonać samodzielnie. Gdy ciśnienie wody jest niskie, możesz wyczyścić głowicę prysznicową, sprawdzić zawór wodomierza lub wykonać kilka innych łatwych napraw. Kiedy pułapka pod umywalką w kuchni lub łazience wycieka, możesz dokręcić istniejącą pułapkę lub kupić nową, niedrogą pułapkę. Ale przy tak wielu naprawach instalacji wodociągowej w zasięgu ręki, jak określić, kiedy należy wezwać hydraulika?

Przeciek z rury

To klasyczny moment, który uruchamia wizytę hydraulika: rura z wodą pęka i powoduje poważne zalanie w całym domu. Chociaż nie jest to powszechne, zdarza się to czasami. Kiedy to nastąpi, musisz być gotowy do szybkiego działania.

Najpierw poszukaj wszelkich pośrednich zaworów odcinających dopływ wody, zlokalizowanych w pobliżu wycieku. Jeśli masz szczęście, możesz zlokalizować zawór odcinający w kształcie noża lub gałki, który odcina wodę tylko do wycieku, a nie do całego domu. W przeciwnym razie zlokalizuj główny zawór odcinający wodę w domu i wyłącz go. Po wyłączeniu wody zlokalizuj hydraulika, który może przyjść natychmiast.

Nie masz wody w domu

W przypadku, gdy woda przestaje płynąć w twoim domu, jest zlokalizowana wokół jednego obszaru, takiego jak umywalka lub prysznic. Ale rzadko woda przestaje płynąć do całego domu.

Nie leci woda w kranie? Może to znak, że należy wezwać hydraulika.
Nie leci woda w kranie? Może to znak, że należy wezwać hydraulika z https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/.

Sprawdź wszystkie wyloty wody w domu, aby potwierdzić, że żaden z nich nie otrzymuje wody. Upewnij się, że sprawdzono zarówno zapas ciepłej, jak i zimnej wody. Często, jeśli występuje problem z podgrzewaczem wody i gorąca woda nie jest już dostarczana, zimna strona nadal działa.

Jeśli nadal nie możesz uruchomić wody, możesz mieć poważny problem. Możliwe jest, że zakopana rura wodna prowadząca z wodomierza z ulicy do domu pękła lub została odcięta, kierując wodę przeznaczoną dla twojego domu. Lub wyciek może być wycentrowany wokół wodomierza.

Wycieki z kanalizacji lub nieprzyjemne zapachy gazowe

Zepsuta lub zablokowana linia kanalizacyjna często objawia się na twoim podwórku w postaci powoli gromadzących się kałuż mętnej, śmierdzącej wody lub błotnistej ziemi. Lub dziwne zdarzenia zdarzają się w pomieszczeniu, takie jak napełnianie toalet, gdy uruchamiasz zlew lub wanny wypełnione ściekami. Zawsze możesz wykopać linię kanalizacyjną, zlokalizować uszkodzoną lub zatkaną rurę kanalizacyjną, a następnie naprawić lub wymienić. Ale ten rodzaj naprawy „zrób to sam” może zająć co najmniej kilka pełnych dni ciężkiej pracy.

Linia kanalizacyjna jest jedyną linią, która odprowadza wszystkie ścieki z domu z toalet, umywalek, pryszniców, wanien, zmywarek i pralek . Twój dom nie może funkcjonować bez tej linii; wszystkie działania są sparaliżowane, dopóki nie możesz tego naprawić.

Dlatego tak ważne jest, aby zadzwonić do firmy hydraulicznej do tej naprawy. Firma może przeprowadzić kontrolę wideo linii kanalizacyjnej za pośrednictwem punktu wejścia do czyszczenia linii kanalizacyjnej . Wydmuchanie linii kanalizacyjnej za pomocą węża zmotoryzowanego może rozwiązać problem. Jeśli linia jest nieodwracalnie zablokowana lub zerwana, należy ją wykopać i wymienić.

Twój podgrzewacz wody ma wyciek gazu ziemnego

Kiedy czujesz zapach gazu ziemnego w swoim domu, może to wynikać z oczywistego źródła, takiego jak włączony piec, ale nie zapalony. Jeśli nie możesz zlokalizować źródła gazu lub możesz je zlokalizować, ale nie możesz go wyłączyć, najpierw otwórz okna i drzwi przed wezwaniem hydraulika. W przypadku zapachów gazu ziemnego w pobliżu gazomierza skontaktuj się z firmą gazowniczą. Firmy gazowe zwykle traktują priorytetowo ten problem i pojawiają się wcześniej niż później.

Czasami źródłem wycieku gazu ziemnego może być gazowy podgrzewacz wody. W większości nowszych modeli termopara podgrzewacza wody lub czujnik płomienia jest podgrzewany przez lampkę kontrolną, sygnalizując grzejnikowi, że wszystko jest w porządku i utrzymuje przepływ gazu. Jeśli lampka kontrolna gaśnie, termopara odcina gaz. Zapobiega to gromadzeniu się gazu z powodu martwej lampki kontrolnej.

Więc jeśli poczujesz zapach gazu w obszarze podgrzewacza wody, nie jest to normalne. Termopara mogła działać nieprawidłowo lub mogą występować nieszczelności w sztywnych, lub elastycznych rurach prowadzących do grzejnika. Te wycieki mogą znajdować się w złączkach lub samych rurach.

Chcesz samodzielnie dokonać napraw? Sprawdź jak naprawić spłuczkę bez pomocy hydraulika.