Łazienka – duża czy mała?

W każdym domu znajduje się łazienka, niektórzy posiadają nawet dwie i trzy łazienki, jedna jest dla gości, druga dla domowników a trzecia np. przy sypialni dostępna tylko dla rodziców.

Wykończenie łazienki należy do przyjemnej ale i drogiej rzeczy, w szczególności gdy na rynku jest dostępnych wiele najprzeróżniejszych akcesoriów łazienkowych, jedne są bardzo drogie inne troszkę tańsze. Firmy wykończeniowe posiadają coraz lepszych hydraulików, płytkarzy czy elektryków, którzy naprawdę potrafią uzyskać niebywałe efekty.  To nie wszystko, można dostać bardzo ładne płytki do łazienki których jest bardzo duży wybór, płytki takie mają różny kształt, wielkość, kolor, wzór, grubość itd. Jeśli mamy przynajmniej dwie łazienki do urządzenia to możemy jedną wykafelkować mozaiką a drugą dużymi kaflami, lub połączyć mozaikę z dużymi płytkami, co daje bardzo ładny efekt.

 

Dwie łazienki

Jak powinna wyglądać łazienka Twoich marzeń? Nie wiesz? Poradź się dobrego hydraulika.

Tak samo w jednej łazience można umieścić wannę a w drugiej prysznic. Jeśli chodzi o wannę to może to być nowoczesna wanna wolnostojąca, takie wanny wolnostojące pasują idealnie do przestronnej łazienki. Jeśli nie posiadamy dużej łazienki to można w niej umieścić wannę narożną bądź kwadratową, które nie zajmują dużo miejsca a również ładnie się prezentują.

Duży wybór jest również pryszniców, które nadają się do małej łazienki, np. dla gości. Jeśli lubimy wszelkiego rodzaju ulepszenia w urządzeniach sanitarnych to idealnie nadaje się do małej łazienki kabina prysznicowa z hydromasażem która sprawi że nasza łazienka będzie wyglądała na drogo urządzoną.

Następną rzeczą potrzebną w każdej łazience jest umywalka, tak samo jak z wannami czy płytkami, rodzajów umywalek jest również bardzo dużo. Montaż umywalki nie stanowi problemu do żadnego hydraulika, no chyba, że umywalka ma być w bardzo specyficznym miejscu, wtedy hydraulik musi się trochę napocić, ale i tak na końcu zamontuje umywalkę tak jak tego chcieliśmy. W końcu hydraulik to typowy facet, który tak naprawdę lubi wyzwania. Do naszej łazienki z wanną wolnostojącą będzie pasowała umywalka szklana, która jest bardzo ładna i nowoczesna jednak trudna w utrzymaniu czystości. Natomiast do małej łazienki z prysznicem idealnie nadaje się umywalka z szafką, gdyż zajmuje mało miejsca a jednocześnie taka szafka jest bardzo przydatna. Zostało jeszcze zamontowanie w łazienkach ubikacji, do dużej można wybrać kompakt wc a do małej tzw. WC geberit ponieważ zabierze mało miejsca w naszej łazience.

Po zamontowaniu wszystkich potrzebnych urządzeń możemy nasze łazienki ładnie udekorować a następnie cieszyć się nimi przez wiele lat.