Przeprowadzka

Zmiana mieszkania, to nie tylko zmiana miejsca przebywania, ale też całego dotychczasowego życia jeżeli wiąże się z tak przełomowymi chwilami jak dostanie się na studia, zmiana pracy lub też małżeństwo.

transport w miastach
Nie chcesz przepłacać, wpisz przeprowadzki tanio, a powinieneś znaleźć dobrą ofertę. Skorzystaj z poniższych porad, a na pewno znajdziesz jedną z najtańszych ofert przeprowadzki w Twoim mieście.

O czego zazwyczaj zaczynamy przeprowadzkę? Załóżmy że jesteśmy już na etapie, gdy znaleźliśmy dla siebie nowe mieszkanie. Aby zachować porządek polecam zacząć od uporządkowania spraw formalnych, wszystkie opłaty i zobowiązania które na nas ciąża w dotychczasowym miejscu zamieszkania powinny być uregulowane, aby się za nami „nie ciągnęły”.

Kolejnym etapem jest pakowanie oraz zorganizowanie przewozu rzeczy. Jeżeli możemy liczyć na kogoś znajomego do pomocy zawsze przebiegnie to szybciej. Często spotykam się np. na internecie z zapytaniem ludzi gdzie mogą dostać kartony, większego rozmiaru które mogą im posłużyć do pakowania się najlepiej bezpłatne. Najlepiej zajść do kilku sklepów, czy tez marketów i zapytać się czy przy dostawie nie zostają im kartony które my byśmy chętnie wzięli. Czasami może się okazać to dobry układ dla obu stron, sklep nie ma problemu z odpadami które musi sprzątnąć zazwyczaj, a my zyskujemy kartony które jeszcze wykorzystamy.

Umawiamy przeprowadzkę

O czym powiedzieć gdy dzwonimy do firmy przeprowadzkowej?

Najpierw się przedstawiamy, następnie przedstawiamy dogodny dla nas termin. 
W następnej kolejności mówimy co jest do przeprowadzenia (krótko opisujemy ile mebli/ kartonów/ czy są jakieś szczególne rzeczy). 
W następnej kolejności mówimy z jakiego miejsca oraz dokąd się przeprowadzamy. Mówimy, na których piętrach znajdują się mieszkania i czy jest winda. 

Po przedstawieniu tych informacji poznamy wstępną cenę przeprowadzki.

 

Pamiętaj


Wycena przeprowadzki jest darmowa. To od nas zależy, czy znajdziemy ofertę taniej przeprowadzki, czy też przepłacimy.