Robimy przeprowadzkę

Większość osób zmieniających miejsce zamieszkania nie utożsamia przeprowadzki z niczym przyjemny, taka sytuacja spowodowana jest przede wszystkim przez natłok nietypowych obowiązków, związanych nie tylko z pakowaniem, segregowanie i transportowaniem przedmiotów, lecz również z załatwianiem formalności urzędniczych, to wszystko sprawia, że przeciętny Kowalski dostaje bólu głowy na samą myśl o wykonaniu przeprowadzki. Wrocław i jego szerokie rozumiane okolice posłużą nam dzisiaj jako swoisty przykład przeprowadzki. Cała procedura składa się z czterech  etapów, które składają się na przeprowadzkę typowego mieszkania.

Pakowanie rzeczy

Nie każda osoba planująca przeprowadzkę w pełni rozumie pracochłonność związaną z procesem pakowania rzeczy, która spowodowana jest nie tylko koniecznością włożenia wszystkich swoich rzeczy w kartonowe pudła, lecz również koniecznością zabezpieczenia, odpisania i posegregowania przedmiotów, w taki sposób byśmy mogli szybko i sprawnie rozpakować się w nowej lokalizacji.  Aby przebrnąć przez proces pakowania z uśmiechem na twarzy warto szczególną uwagę zwrócić na:

  1. wykorzystanie systemów liczbowych – który polega na ponumerowaniu wszystkich swoich kartonów w porządku rosnącym, numerację należy zacząć od kartonów których zawartość jest nam najmniej potrzebna (np. płyty CD),  do pudeł których zawartość wymaga pilnego rozpakowania (np. żywność),
  2. wykorzystanie metody kolorów – obok numeru kartonu nakleja się nalepkę z kolorem pokoju do którego ma trafić, to rozwiązanie z pewnością ułatwi pracę pracownikom ekipy przeprowadzkowej i w efekcie skróci czas przeprowadzki,
  3. upewnienie się czy dysponujemy wystarczającą ilością materiałów do pakowania – przed rozpoczęciem pakowania warto upewnić się czy posiadamy wystarczającą ilość materiałów (taśma, folia belkowa, kartony). Warto kierować się zasadą „lepiej więcej niż mniej” w szczególności gdy kupujemy kartony w firmie przeprowadzkowej, ponieważ zazwyczaj nie używane kartony możemy po prostu zwrócić.

Zabezpieczenie mebli do przeprowadzki

Poręczne albo niewielkie przedmioty łatwo przygotować do przeprowadzki jest na tyle niewielkim miastem, że z pewnością będziemy mogli przewieźć je we własnym zakresie, lecz problemy zaczynają się z meblami oraz większymi przedmiotami. Zazwyczaj osoby zmieniające miejsce zamieszkania nie mają tak zwanego „know how” czyli wiedzy jak nosić oraz zabezpieczać meble, ponadto nie posiadają pasów i mat przeprowadzkowych. Dobrym rozwiązaniem jest więc pozostawienie zabezpieczenia mebli fachowcom, koszt takiej usługi nie jest horrendalnie wysoki i oscyluje w granicach od 50 do 100 złotych.

Firma Metransport oferuje transport Wrocław.

Załadowanie rzeczy stanowiących przedmiot przeprowadzki

Podczas procesu załadunku mebli warto zwrócić szczególną uwagę na dwa niechciane zjawiska: zagubienia i kradzieże. Aby zapobiec zagubieniu jakichkolwiek przedmiotów, kartonów, w trakcie przeprowadzki, warto mieć cały czas przy sobie wykaz wszystkich mebli, wówczas po zapakowaniu samochodu możemy sprawdzić czy faktycznie wszystko zostało zabrane. Jeśli chodzi o zjawisko kradzieży, to dobrym rozwiązaniem jest nie zostawianie samochodu przeprowadzkowego bez opieki.

Ostatni etap przeprowadzki

Na sam koniec, gdy już zostanie dostarczony nasz dobytek, a wszystkie kartony rozładowane, pozostanie nam nic innego jak urządzenie parapetówki z okazji przeprowadzki!