Słabe ciśnienie wody pod prysznicem – co zrobić

Czy zauważyłeś, że masz w domu problemy z ciśnieniem wody ? Jeśli odpowiedź brzmi tak, nie martw się, pomożemy Ci. Kiedy w domu panuje niskie ciśnienie wody , pojawia się szereg problemów, które uniemożliwiają nam wykonywanie codziennych czynności, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Słabe ciśnienie wody w kranie i w baterii prysznicowej - jak rozwiązać problemy z ciśnieniem wody?

Główne problemy spowodowane niskim ciśnieniem wody to: zbyt mało wody pod prysznicem i w kranach lub brak gorącej wody. Wiedza, że ​​masz problemy z ciśnieniem wody , trwa dłużej niż wszyscy myślimy.

Ten problem nie pojawia się z dnia na dzień, innymi słowy jest to powolny proces , zwykle niezauważalny na krótką metę. Kiedy go rozpoznasz, dzieje się tak dlatego, że niewiele wody spada lub gorąca woda nie wypływa.

firmie Duer wiemy, jak problemy z ciśnieniem wody mogą wpłynąć na Twoje codzienne życie. Z tego powodu hydraulik z https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/ wyjaśni, czym są problemy z ciśnieniem i jak je naprawić.

Słabe ciśnienie wody

Jeśli zauważyłeś, że masz problemy z ciśnieniem wody pod prysznicem, ponieważ spada na Ciebie mniej wody i usuwanie mydła trwa dłużej, poinformujemy Cię, jakie są możliwe awarie.

Słabe ciśnienie wody w baterii prysznicowej

Wyczyść kran prysznicowy, aby rozwiązać problemy z ciśnieniem wody

W wielu przypadkach rozwiązania są prostsze niż nam się wydaje. Jedną z możliwych przyczyn jest to, że kran jest zbyt brudny i z tego powodu nie wypływa potrzebna ilość wody. W takim przypadku naprawdę nie masz problemów z ciśnieniem wody .

Może się również zdarzyć, że z prysznica wydostanie się niewielka ilość wody, ponieważ są szczeliny lub dziury, które są zakryte i uniemożliwiają jej przepływ. Jak powinieneś sobie wyobrazić, rozwiązanie jest bardzo proste. Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, to zdemontować prysznic, zwykle będziesz potrzebować tylko szczypiec, aby oddzielić go od węża. Chociaż trudno jest go uszkodzić, zalecamy nieco uważać, aby go nie uszkodzić i tym samym uniknąć konieczności kupowania nowego.

Po wyjęciu prysznic zanurzysz w wiadrze z wodą i octem. Powinieneś go całkowicie zakryć, aby odsłonić dziury. Po 3 godzinach zanurzony powinien być całkowicie czysty i bez osadów kamienia. Jeśli jednak nadal jest zatkany, najlepiej kupić nową słuchawkę prysznicową lub kran .

Jak zwiększyć ciśnienie wody pod prysznicem?

Jeśli natomiast zależy Ci tylko na zwiększeniu ciśnienia wody pod prysznicem, możesz zainstalować nebulizatory lub mieszacze wody i powietrza, które pomogą wodzie wypływać z większą siłą. Pamiętaj, że te urządzenia pomogą Ci oszczędzać wodę.

Na rynku dostępne są mieszalniki powietrza i wody. Jednak przed ich nabyciem należy sprawdzić, czy Twój prysznic już ich nie ma. To dlatego, że nowe prysznice mają już zainstalowane te urządzenia.

Jeśli w twoim przypadku prysznic ma już zainstalowane mieszacze wody i powietrza, istnieje inne narzędzie, które może pomóc w rozwiązaniu problemów z ciśnieniem wody . Rozwiązanie jest proste: kup inteligentną pompę ciśnieniową wody .

Ta pompa wodna pomoże Ci regulować poziom ciśnienia. W ten sposób już nigdy nie będziesz mieć problemów z wodą pod prysznicem. Ponadto będziesz mógł otworzyć więcej niż jeden prysznic jednocześnie, nie zmniejszając ilości wypływającej wody lub, co gorsza, że ​​woda Cię nie grzeje z powodu niskiego ciśnienia.

Słabe ciśnienie wody w kranie

Problemy z ciśnieniem wody w kranach

Jeśli problemy z ciśnieniem wody nie występują pod prysznicem, ale w jednej lub we wszystkich kranach w domu, przyczyny mogą być różne. Następnie wyjaśnimy, jak rozwiązać najczęstsze problemy.

Wymień lub wyczyść dyfuzory, aby rozwiązać problemy z ciśnieniem

Podobnie jak w przypadku prysznica, może się to zdarzyć z kranami. W wielu przypadkach odpływ wody jest w nich utrudniony, ponieważ wapno i żwir je zapychają. Dyfuzory kranowe są zwykle gwintowane.

Aby rozwiązać ten problem, wystarczy je odkręcić i umyć. Jednak najprostszym rozwiązaniem, które zalecamy, jest kupno nowych dyfuzorów, ponieważ nie są one drogie, a rozwiązanie otrzymasz natychmiast. Bardziej prawdopodobne jest, że spędzisz więcej czasu na czyszczeniu dyfuzorów niż na kupowaniu nowych.

Decydując się na ich zakup, wystarczy spojrzeć na to, czy dyfuzor ma gwint męski czy żeński. W ten sposób szybko rozwiążesz swój problem.

Sprawdź zawór ciśnieniowy

Ten zawór regulujący ciśnienie ma kształt dzwonu, wyreguluj go i sprawdź, czy wpływa na ciśnienie wody. Aby zwiększyć ciśnienie, należy przekręcić śrubę zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Jeśli widzisz, że ciśnienie wody w domu nie wzrasta ani nie spada , powinieneś to zmienić.

Ukryty wyciek może wpłynąć na ciśnienie wody w Twoim domu

Jeśli problemy z ciśnieniem wody utrzymują się, możesz mieć wyciek wody w domu i nie wiesz o tym. Aby wykryć, czy tam jest fug aby można skorzystać z usług lokalizacji ukrytych przecieków gdzie ekspertem można zobaczyć dokładny punkt wycieku i naprawy rurociągu.

Twoje problemy z ciśnieniem wody mogą pochodzić z rur

W wielu przypadkach problemy z ciśnieniem wody wynikają z zablokowania rur przez błoto, wapno lub inne zanieczyszczenia. Z powodu tej przeszkody zmniejsza się średnica rury, w której przepływa woda.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, którą zapewnia Plumbers Express poprzez usługę czyszczenia i odkamieniania rur, której jesteśmy specjalistami, popartą ponad 15-letnim doświadczeniem w tej usłudze, z bardzo dobrymi wynikami.

Jeśli już wiesz, że masz problemy z ciśnieniem wody z powodu zablokowania lub niedrożności w rurze, powinieneś skontaktować się z hydraulikiem, aby pomóc Ci pomyślnie rozwiązać problem. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, nie wahaj się z nami skontaktować.