Sufity napinane i ich zalety

Od kilkunastu lat bardzo popularnym rozwiązaniem są sufity podwieszane. Stosuje się je nie tylko w biurach, sklepach ale i też w domach. 

Czy słyszałeś kiedyś o sufitach napinanych? Czy odniosą one taki sam sukces jak sufity podwieszane? Czym są sufity napinane, oraz jaki są ich zalety. O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Sufity napinane i ich zalety

Sufity napinane to poniekąd sufity podwieszane. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy pragną zamaskować niedoskonałości na suficie, czy rury szpecące pomieszczenia. Sufit napinany będzie wyglądał idealnie. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować jego styl i kolorystykę do wnętrza. Pod tym względem jest równie elastyczny jak sufity podwieszane. 

Nowoczesny sufit napinany firmy Deko Dps

Montaż sufitów napinanych

Sufity napinane powinny być montowane przez wyspecjalizowanych fachowców. Nie zaleca się samodzielnego montażu bez specjalistycznej wiedzy. Mimo, iż materiał z jakiego sufit jest zrobiony jest bardzo wytrzymały, wiele osób może mieć problemy z odpowiednim wymierzeniem sufitu. 

Samodzielne wykonanie montażu jest możliwe, niemniej jednak nie jest to łatwe i nie zaleca się tego. Wyspecjalizowana firma, a właściwie jej pracownicy mający dużą wprawę, zrobią to znacznie lepiej. Warto mieć na uwadze, że błędy podczas samodzielnego montażu mogą generować dodatkowe koszty. Może być tak, że znacznie tańszą opcją jest gdy sufity napinane montaż, a w przyszłości ewentualną konserwację wykona renomowana firma typu DekoDps. 

Zalety napinanych sufitów

Sufity napinane bardzo dobrze maskują wszelakie instalacje, których nikt nie chce na codzień oglądać. Idealnie sprawdzają się podczas zastosowania rekuperacji, kiedy to cała instalacja może zostać ukryta przy pomocy sufitu napinanego. 

Taki rodzaj sufitu posiada dużo zalet. Po pierwsze, nie obciąża on stropu. Bez większego problemu można go zamontować w pomieszczeniu z niskim stropem, ponieważ go nie obniży, a wręcz przeciwnie może optycznie podnieść pomieszczenie. Sufity napinane są niepalne i nieprzemakalne. Warto mieć na uwadze, że ich czyszczenie nie jest bardzo trudne, bowiem wystarczy kawałek szmatki, woda i detergent. 

Montaż sufitu napinanego, o ile wykonają go fachowcy będzie szybki i łatwy, niemniej samodzielne jego wykonanie może być skomplikowane. 

Sufity napinane są odporne na wilgoć, pleśń, czy grzyby. Ponadto dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy efekt izolacji akustycznej, gdyż doskonale tłumią dźwięki. Oświetlenie na suficie napinanym może być bardzo zróżnicowane. Jak wspomniano wcześniej są też łatwe w utrzymaniu czystości. Idealnie sprawdzą się nie tylko w prywatnych domach, ale również w pomieszczeniach firmowych. Wielką zaletą sufitów napinanych jest również możliwość ich szybkiego demontażu i wprowadzenia ewentualnych poprawek. 

Sufity napinane nie tylko ukryją niezbyt estetyczny wygląd sufitu, ale powiększą w optyczny sposób pomieszczenia. Taka opcja jest możliwa dzięki zastosowaniu struktury lustrzanej. Zaś bardzo wysokie pomieszczenia mogą zostać optycznie obniżone. Sufity napinane mają gładką i równą powierzchnię. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z nich bardzo fantazyjne kształty i wzory.