Toalety publiczne

Człowiek sporo czasu spędza poza domem. Czy to młodzież szaleje na dyskotekach, czy też osoby starsze lokują się w restauracji wszystko zapewnia w jakimś mniej lub większym stopniu rozrywkę. Czasami udajemy się na zakupy, częściej do pracy. Kiedy więc nie ma nas w domu przez dłuższy czas, może nam się zachcieć załatwienia potrzeb fizjologicznych. Gdzie więc można to zrobić, kiedy nie ma się pod ręką pomieszczenia, jakim jest domowa łazienka. Jednakże nie ma się czym przejmować.

W wielu miejscach znajdują się publiczne łazienki, które niestety nie są często zbyt atrakcyjne. Ważne jednak, że można w nich zaspokoić swoje nieraz bardzo dokuczliwe potrzeby. Publiczne toalety zawierają zwykle wiele ubikacji. Każda z nich znajduje się w osobnej kabinie po to, aby użytkownicy nie czuli dyskomfortu, że ktoś ich ogląda. Zwykle ściany i podłogi są pokryte materiałem, jakim są płytki kafelki. Czasami jednak, kiedy łazienka posiada uboższą wersję, ściany są tylko pomalowane. Niektóre toalety publiczne są płatne, inne nie. Jeżeli jednak się za nie płaci, jest to symboliczna kwota. W publicznych toaletach znajdują się też umywalki klasyczne. Zwykle ich ilość jest mniejsza od ilości ubikacji, aczkolwiek także jest ich sporo. Nie spotykane w takich pomieszczeniach są wanny. Otóż toalety publiczne służą tylko załatwieniu fizjologicznych potrzeb. Czasami jednak można spotkać dodatkowo płatne natryski do kogoś, kto przykładowo wraca z długiej podróży. Czasami problemem w toaletach publicznych może być bateria umywalkowa, rzadziej spotyka się umywalki meblowe. Takie bowiem działają przeróżnie. Jedne uruchamiają się wyczuwając ruch, inne zaś włączane są nawet stopą! Wtedy pod umywalką znajduje się mały pedał, przypominający pedał gazu. Naciskając na niego, zaczyna lecieć woda. Jednakże bywa także wiele baterii ze zwykłymi kurkami. Tak wygląda w skrócie wyposazenie łazienki w miejscach publicznych.

Czasami ohydne toalety nie posiadają nawet papieru toaletowego. Bywa i tak, że unosi się w nich niemiły zapach. Niestety nikt nie korzysta z nich z przyjemności. Nieraz jesteśmy do tego zmuszeni.