Transporter dla kota

Przewożenie kota powinno odbywać się w bezpieczny sposób. Kot to nie pies i jeśli gdzieś go wieziemy albo przenosimy to trzymanie go na rękach nie jest najlepszym pomysłem. To, dlatego do takiego zadania trzeba się w odpowiedni sposób przygotować.

transporter kota

Jest to łatwe, jeśli mamy specjalny transporter dla kota, który można kupić w sklepie. Można to zrobić w sklepie zoologicznym blisko naszego domu albo można znaleźć ciekawe oferty przez Internet. Najlepiej zrobić tak, że jeśli zdecydowaliśmy się na to, że w naszym domu będzie kot to od razu trzeba będzie kupić transporter. Do wyboru mamy różne modele, dlatego znajdzie się dla nas dokładnie to, czego nasz kot potrzebuje. Chodzi o to żeby transport był dobrany wielkością do kota. Inaczej to będzie w przypadku dachowców, które duże nie rosną, a inaczej, jeśli to będzie, jeśli mamy jednego z największych rasowych kotów, który waży kilkanaście kilogramów. Kot ma swobodnie siedzieć w transporterze, bo wtedy ma to sens i nawet długa droga nie będzie dla niego problemem. Uchwyt, dzięki któremu nosimy kota ma być bardzo wytrzymały, bo nie chcemy żeby coś się urwało i żeby nasz kot nabawił się traumy do podróży. Istotne jest również zamykanie, które musi być naprawdę wytrzymałe. Kot to spryciarz, a im ma więcej czasu na kombinowanie tym większe są szanse, że z transporter wyjdzie. W samochodzie to jeszcze nie będzie problem, ale już na ulicy tak, dlatego trzeba wszystko dokładnie sprawdzać.

Przewożenie zwierząt

Dobranie koloru transporter to już nasza indywidualna sporawa. Można kierować się tym, czym chcemy. Można wybrać kolor uniwersalny ciemny, ale może być różowy dla kotki albo żółty. Ważne żeby to wszystko było wykonane z trwałych materiałów. Bezpieczne przewożenie zwierząt to bardzo ważny temat i nie można go bagatelizować. Niektóre osoby decydują się na wiklinowe transportery, ale to nie ma sensu. Są zbyt delikatne i kot może łatwo z nich wyjść, a tego nie chcemy. Lepiej wybierać firmowe transportery to oznacza, że producent zadbał o to żeby były przygotowane na wszystkie ewentualności. Otwieranie w takich transporterach ma znaczenie, bo niestety, ale nie każdy kot chce tam swobodnie wchodzić. To, dlatego poza drzwiczkami z przodu przydają się również te na górze. Kot po jakimś czasie przyzwyczai się do tego, że jeździ w transporterze chyba, że podróż jest jedynie do weterynarza i właśnie z transportem będzie to kojarzył. Wtedy nie będzie łatwo go tam włożyć, ale każdy na pewno znajdzie na to swój sposób. Kierujemy się przy wyborze transportera nie niskimi cenami, a jakością wykonania, a wtedy kupimy coś bardzo wytrzymałego. Transporter, jeśli będzie duży to wystarczy na całe życie naszego kota, dlatego nie ma znaczenia cena. Wybierając transporter trzeba sprawdzić czy ma dodatkowe akcesoria. Może to być pasek do mocowania czy nawet miseczka na wodę. Lepsze zestawy mają nawet poduszkę i kocyk dla naszego kotka. Zanim cokolwiek wybierzemy warto porównać przygotowane oferty i dopiero wtedy wybrać to, co uważamy za najlepsze dla naszego kota.transporter kota